راهنمای استرداد بلیط هواپیما

در مستر تیکو شما می توانید بلیط هواپیما داخلی خود را به آسانی استرداد کنید، ابتدا باید از گزینه‎‌ استرداد آنلاین وارد بخش مورد نظر شوید. توجه داشته باشید که اگر در حساب کاربری خود وارد نشده باشید، ابتدا می‌بایست مشخصات خود را وارد کرده تا بتوانید به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.

استرداد بلیط هواپیما

در صفحه سفارش ها و استردادها می‌توانید از قسمت جستجوی بالا لیست کافیست با پر کردن یکی از فیلدهای شماره سفارش، نام مسافر و تاریخ به راحتی سفارش موردنظر خود را یافته و مشاهده نمائید.

بعد از انتخاب سفارش موردنظر، شما میتوانید جزئیات سفارش را به صورت کامل مشاهده کنید.

پس از مشاهده سفارش می‌توانید از طریق گزینه‌ استرداد برای درخواست استرداد هر کدام از بلیط‌های رزرو شده خود اقدام نمائید.

در مرحله بعد بر اساس دلیل استرداد یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید:

دلایل شخصی: در صورتیکه به هر دلیل مایل به استفاده از پرواز خود نیستید این گزینه را انتخاب کنید.

لغو پرواز توسط ایرلاین: در صورتیکه ایرلاین پرواز را لغو نماید و یا در شرایط بحران مانند شرایط بد جوی میتوانید این گزینه را انتخاب نمایید. استرداد در این گزینه بعد از مجوز ایرلاین و یا تامین کننده بلیط انجام خواهد شد.

تاخیر و یا تعجیل پرواز بیش از دو ساعت: در صورتیکه ایرلاین و یا تامین کننده اعلام تاخیر و تعجیل بیشتر از دو ساعت کرده باشد از این گزینه استفاده نمایید.

سپس برای استرداد بلیط ، شما اطلاعات مسافرانی که این بلیط برای آنها رزرو شده است را مشاهده می‌کنید و میتوانید نفرات موردنظر خود برای استرداد را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه قوانین کنسلی پروازهای داخلی را مطالعه نموده اید و از آن آگاهی دارید، میتوانید آن را تایید نموده و از طریق گزینه‌ مرحله بعد وارد مرحله نهایی شوید، در ضمن گزینه‌ بازگشت برای تغییر در مرحله قبلی وجود دارد. در انتها شما باید چگونگی نحوه پرداخت مبلغ استرداد شده را تعیین نمائید، شما دو راهکار‌ شارژ اعتبار حساب کاربری خود و دیگری واریز به حساب بانکی خود را برای انتخاب پیش رو دارید، یکی از این دو روش را با توجه به توضیحات و نظر خود انتخاب نمایید.

لازم بذکر هست در صورتیکه روش واریز به حساب بانکی را انتخاب نمایید مبلغ به همان شماره کارتی که با آن رزرو خود را انجام داده اید باز می گردد.