سوالات متداول

سوالات متداول درباره بلیط هواپیما

۱. آیا امکان کنسلی و استرداد بلیط وجود دارد؟

بله، استرداد بلیط از طریق وب سایت مستر تیکو امکان پذیر می باشد.

۲. آیا امکان خرید بلیط برای بالای ۹ نفر در سایت موجود است؟

در حال حاضر خرید بیشتر از ۹ نفر از طریق سایت مستر تیکو امکان پذیر نیست. در صورت درخواست می توانید با واحد پشتیبانی مستر تیکو تماس بگیرید.

۳. آیا امکان رزرو جدید، زمانی که رزرو قبلی مسافر کنسل نشده وجود دارد؟

در صورتیکه رزرو ثبت شده، دارای اعتبار باشد امکان رزرو دیگری با همان مشخصات مورد نظر پس از انقضای رزرو قبلی امکان پذیر می باشد.

۴. آیا امکان ارسال بلیط به ایمیلی غیر از ایمیل ثبت نام شده وجود دارد؟

بله، در صورتیکه درخواست از طرف صاحب حساب کاربری بر روی وب سایت مستر تیکو باشد این امکان وجود دارد.

5. آیا پرداخت مبلغ بلیط به معنای صادر شدن بلیط می باشد؟

خیر، پرداخت مبلغ از جانب مسافر به منزله صدور قطعی بلیط نیست، در صورت بروز خطا باید این مورد با پشتیبانی مستر تیکو بررسی شود.

6. آیا با پروکسی یا vpn میتوان از وب سایت مستر تیکو خرید کرد؟

کاربر یا مسافر میتواند در خارج از کشور نیز نسبت به خرید بلیط اقدام کند لذا توصیه می‌شود در هنگام خرید بلیط از وب سایت اگر از هرگونه vpn یا پروکسی استفاده می‌کند نسبت به غیر فعال کردن آن قبل از خرید اقدام کند.

7. پس از چند ساعت تاخیر و تعجیل امکان کنسلی پرواز بدون جریمه وجود دارد؟

طبق قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری در صورتی که پرواز تاخیر یا تعجیل بیشتر از دو ساعت داشته باشد مسافر می‌تواند پرواز خود را بدون جریمه کنسل کند.

8. اگر نام انگلیسی درست وارد شده باشد اما نام فارسی خیر و یا برعکس چه کار باید کنیم؟

در صورت عدم تطابق اسامی مسافران در بلیط پرواز با پاسپورت در پروازهای خارجی یا داخلی (سیستمی) به هیچ عنوان قابلیت ویرایش نام از سمت سایت و ایرلاین امکان‌پذیر نمی‌باشد و می‌بایست پرواز را کنسل نموده (در صورتی که پرواز قابلیت کنسلی را دارا باشد) و مجدد نسبت به خرید بلیط جدید با اطلاعات صحیح اقدام فرمایید. در پروازهای داخلی (چارتر) در صورت تایید چارتر کننده قابلیت اصلاح نام با پرداخت جریمه ممکن است، که می‌بایست درخواست خود را از قسمت درخواست پشتیبانی جهت پیگیری ارسال نمایید. در پرواز‌های داخلی در صورتی که نام انگلیسی صحیح وارد شده و نام فارسی اشتباه ثبت گردیده باشد، مشکلی در پرواز ایجاد نمی‌شود.