راهنمای خرید بلیط هواپیما

در هنگام خرید های اینترنتی دقت کنید چرا که کوچکترین اشتباه منجر به خسارت به شما می شود. خرید بلیط هواپیما نیز از این قاعده مستثنا نیست و حتی خرید بلیط هواپیما از خرید بقیه موارد از حساسیت های بیشتری برخوردار است. از همین رو بایستی در هنگام خرید آنلاین بلیط، نهایت دقت را انجام داده تا بدون هیچ گونه مشکل از مزایای خرید آنلاین بلیط بهره مند شوید.

خرید بلیط هواپیما

اگر هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما در وارد کردن مشخصات فردی مانند کدشناسایی، نام و یا نام خانوادگی خود را فقط با یک کلمه اشتباه وارد کنید، در فرودگاه هنگام مراجعه به گیت بلیط هواپیما، ماموران نام درج شده بر روی بلیط صادر شده و نام موجود در کارت ملی را مطابقت می دهند و در صورت کوچکترین اشتباه از ورود شما به هواپیما جلوگیری می کنند، به همین سادگی شما از پرواز خود جا می مانید و متحمل هزینه سنگینی می شوید.

و یا در نظر می گیریم که متوجه این اشتباه خود قبل از مراجعه به فرودگاه می شوید، ولی پس از قطعی شدن خرید بلیط هواپیما دیگر هیچ راهی برای ویرایش مشخصات وجود ندارد، در بلیط های سیستمی بایستی هزینه جریمه و استرداد بلیط را پرداخت نمایید و دوباره اقدام به خرید بلیط جدید نمایید. در بلیط چارتر هم که تصمیم با چارتر کننده است که در بیشتر مواقع طبق قوانین بلیط های سیستمی درصدی از روی مبلغ پرداخت شده شما کسر میشود و مابقی به حسابتان بازگردانده می شود. در هر حال با اشتباه وارد کردن مشخصات و کوچکترین اشتباه در هنگام خرید بلیط هواپیما متحمل خسارت می شوید.

از همین رو مستر تیکو در هنگام خرید در کنار شما است و می توانید از طریق چت آنلاین تعبیه شده در وب سایت از کارشناسان ما در هنگام خرید کمک بگیرید. یا با شماره تلفن 31608 – 051 تماس بگیرید و از تیم پشتیبان مستر تیکو کمک بگیرید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتر در مرحله اول طبق عکس زیر، از باکس موتور جستجو خرید بلیط هواپیما می توانید استفاده کنید، اگر در جستجوی پروازهای داخلی می باشید بر روی گزینه پرواز داخلی و اگر در جستجوی پروازهای خارج از کشور می باشید بر روی گزینه پرواز خارجی کلیک کنید.

در فیلد مربوط به مبدا، شهری که از آن جا می خواهید اقدام به شروع سفر کنید را وارد کرده و در فیلد مربوط به مقصد، شهری که قصد سفر به آن را دارید را وارد نمایید.

در بخش تاریخ رفت می توانید از تقویمی که برای شما به نمایش در می آید استفاده کرده و تاریخ حرکت خود را مشخص کنید تا در این تاریخ تمامی پروازهای شرکت های مختلف به همراه قیمت آن ها برایتان به نمایش گذاشته شوند.

در انتها تعداد مسافران را مشخص و بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید. سپس مستر تیکو تمامی پروازهایی که در مبدا، مقصد و تاریخ وارد شده را جستجو میکند و پرواز هایی که وجود دارند را برای شما به نمایش می گذارد.

در مرحله دوم می توانید لیست تمامی پروازها و شرکت های هواپیمایی مختلف را با قیمت های آن ها مشاهده کنید. تمامی پروازها به صورت پیشفرض از قیمت کم به قیمت زیاد طبقه بندی شده است، یعنی اولین شرکت کمترین قیمت را دارا می باشد و به هر میزانی که پایین تر می روید قیمت ها نیز افزایش پیدا می کند.

چنانچه به دنبال بلیط چارتر می باشید از بخش نوع پرواز در ستون سمت راست صفحه می توانید بر روی گزینه چارتری کلیک کنید تا تمامی پروازهای سیستمی حذف و پرواز های چارتر لیست شود و فقط پروازهای بلیط چارتر برای شما به نمایش گذاشته شوند.

و چنانچه تمایل به خرید پروازهای اکونومی و یا بلعکس بیزینس کلاس را دارید، می توانید از همان ستون کناری سایت و در بخش کلاس پروازی، گزینه مورد نظر خود را کلیک کنید تا فقط همان مورد برای شما قابل مشاهده باشد.

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما در ساعت های خاصی هستید، می توانید از بخش زمان پرواز در ستون سمت راست صفحه، زمان حرکت مورد نظر خود را انتخاب و کلیک نمایید تا تمامی پروازهایی که در آن بازه زمانی آماده حرکت می باشند برایتان به نمایش گذاشته شوند.

و در انتها از ستون سمت راست صفحه می توانید اقدام به گزینش شرکت های هواپیمایی مختلف نمایید. و پس از مقایسه قیمت ها و انتخاب بهترین پرواز و بلیط می توانید بر روی پرواز مورد نظر و روی گزینه انتخاب کلیک نمایید تا رزرو بلیط هواپیما برای شما انجام شود.

در مرحله سوم و طبق عکس زیر، پس از انتخاب کردن پرواز مورد نظر وارد این صفحه می شوید، در بالای صفحه اطلاعات پرواز و همچنین قوانین استرداد بلیط را می توانید مشاهده کنید.

در پایین این صفحه طبق عکس زیر میتوانید اطلاعات مسافرین که قصد خرید بلیط برای آن ها را دارید وارد نمایید. این بخش در هنگام خرید بلیط هواپیما یکی از حساس ترین مراحل است که کوچکترین اشتباه در وارد کردن اطلاعات منجر به خسارت و استرداد بلیط می شود. پس نهایت دقت را در هنگام پر کردن فیلدهای مربوطه انجام دهید.

در بخش مسافران ابتدا سن مسافر را به تفکیک بزرگسال، کودک و نوزاد انتخاب نمایید.

در بخش نام و نام خانوادگی به انگلیسی اسم و نام خانوادگی خود را وارد نمایید. جنسیت با تفکیک مرد و زن را انتخاب کنید و در ادامه کار تاریخ تولد به تفکیک روز، ماه و سال را وارد می نمایید.

در ادامه نام و نام خانوادگی به فارسی و کد ملی خود را مطابق با کد ملی درج شده در کارت ملی و بدون هیچ گونه اشتباهی وارد می نمایید. در انتها شماره موبایل و ایمیل خود را وارد و بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

در مرحله بعدی تمامی اطلاعات سفر و اطلاعات مسافر برای شما دوباره به نمایش گذاشته می شود تا بتوانید قبل از پرداخت نهایی دوباره اطلاعات را بررسی کنید تا در صورت اشتباه امکان ویرایش را داشته باشید. در صورت کامل بودن اطلاعات می توانید اقدام به پرداخت از طریق درگاه پرداخت بانکی بانک ملت نمایید. با وصل شدن به درگاه پرداخت بانکی مبلغ مورد نظر را با وارد کردن اطلاعات بانکی خود پرداخت نمایید و بلیط برای شما صادر می شود. می توانید فایل الکترونیکی بلیط هواپیما را دانلود کنید و بر روی تلفن همراه خود ذخیره نمایید.