Alternate Text

راهنمای اخذ اقامت در پرتغال

تفاوتی ندارد هدف شما از سفر به پرتغال دیدار آشنایان و دوستان، شرکت در کنفرانس های پژوهشی، علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از مکان های گردشگری در قالب تور پرتغال، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های شغلی باشد؛ با هر انگیزه‌ای که بخواهید وارد کشور پرتغال شوید، به عنوان یک ایرانی ملزم به تهیه ویزای نروژ هستید.

معرفی پرتغال

پرتغال دارای میراث غنی تاریخی و معماری است که در اقیانوس اطلس قرار دارد. با مهاجرت به کشور پرتغال یک فرصت زندگی ایده آل برای متقاضیان فراهم می شود که از راه های مختلف مهاجرتی مانند تحصیل، کار و از همه معروف تر سرمایه گذاری که به ویزای طلایی پرتغال شهرت دارد، ممکن است. کشور پرتغال شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا افرادی که با مهاجرت به این کشور به دنبال اقامت و تابعیت هستند آن را به راحتی به دست آورند و در این میان فرصت رفت و آمد در کشورهای اتحادیه اروپا، زندگی، کار، مسافرت، تحصیل و مراقبت های بهداشتی و حقوق را داشته باشند.

شرایط مهاجرت به پرتغال

می توان گفت امکان مهاجرت به پرتغال از روش ها و طرق گوناگون و مختلفی میسر می باشد، در ادامه ما به بررسی این راه ها پرداخته ایم. پرتغال یکی از کشورهای توسعه یافته و نسبتا ارزان قیمت اروپایی است که علی الخصوص در میان دانشجویان و همچنین علاقه مندان به مهاجرت از طریق خرید ملک، طرفداران زیادی دارد. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص مهاجرت به پرتغال توضیحاتی ارائه گردیده است.

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

این کشور درهمه مقاطع تحصیلی یعنی لیسانس فوق لیسانس و هم چنین مقطع دکتری فرصت تحصیل نمودن با زبان انگلیسی را به اشخاص متقاضی که دارای تابعیت خارجی باشند را می دهد و می تواند تسهیلات بسیار خوب و ویژه ای را برای اشخاصی که موفق به فارغ التحصیل شدن را فراهم می کنند. در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله به موضوع ازدواج در پرتغال علاقه مند شدید و تمایل به داشتن اطلاعات دقیق و جامع تر در رابطه با مهاجرت به پرتغال هستید می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مشاوره نمودن به صورت حضوری یا غیر حضوری با وکلا و مشاورین زبده این موسسه که در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و هم چنین کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.

مهاجرت کاری به پرتغال

در مهاجرت طریق کار در پرتغال، باید بیان داشت که طبق قانون اتحادیه اروپا هر کارفرمایی که قصد استخدام نیرویی را دارد در مرحله اول باید طرح توجیه اقتصادی قوی داشته باشد و از طریق آن به وی اجازه داده شده باشد که کارمند و کارگرانی تا سقف تعداد مشخصی استخدام نماید. طریقه استخدام به این نحو است که فرد می بایست برای آن شغل به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی نموده و بعد ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و بعد برای استخدام شخص مورد نظر با ذکر دلایل و علت رد اشخاص دیگر در صورت اعلام آمادگی آنها دعوتنامه همکاری را برای شخص مورد نظر خود بفرستد و مدارک و قراین آن را به دولت پرتقال نشان دهد. علاوه بر این ها کارفرما حتما باید حمایت کامل خود را از فرد اعلام نماید و شرایط اقامتی وی را محیا ساخته باشد. در هر دو حالت شخص اجازه بردن همراه تا مدت معینی که وضعیتش روشن نشده است را ندارد. دانستن زبان انگلیسی یا پرتغالی برای کار کردن در این کشور توصیه می شود و شخص بعد پرداخت ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه می تواند درخواست اقامت دائم نماید. معمولا این روش برای بعد از زمانی که مدرک شخص از دانشگاه های آن کشور اخذ شد توصیه می شود زیرا که تا قبل آن شانس کار یابی بسیار کم است.

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

از سایر روش های مهاجرت به کشور نروژ می توان تولد را نام برد. قوانین مربوط به تولد نوزاد در یک کشور و اعطای تابعیت به وی در کشور های مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی کشورها برای اعطای تابعیت از طریق تولد از دو قاعده خون و خاک پیروی می کنند. کشورهایی نظیر کانادا، برزیل، آمریکا، برزیل، پرتغال و … به فرزندی که در خاکشان متولد گردیده است، پاسپورت اعطا می نمایند. کشور نروژ همانند بسیاری از کشورهای اروپایی از روش خون برای اعطای تابعیت پیروی می کند، به این معنی که اگر نوزاد متولد شده در نروژ پدر یا مادر نروژی نداشته باشد تابعیت کشور نروژ را دریافت نمی کند ولی در صورتی که پدر یا مادر نوزاد متولد شده تابعیت نروژی داشته باشد وی تابعیت نروژ را بدست می آورد.

مهاجرت به پرتغال از طریق ویزا ازدواج

به طور معمول در کلیه نظام های مهاجرتی موجود در کشورهای دنیا انتقال تابعیت از روش ازدواج، وسیله همسر انتقال می یابد، لازم به ذکر است که در نظام مهاجرتی موجود در کشور خودمان گرفتن تابعیت فقط از جانب مرد به زن ممکن می باشد. هم چنین درصورتی که یک شخص با تابعیت غیر ایرانی با یک زن ایرانی ازدواج کند نمی تواند تابعیت کشور ایران را بدست آورد و همچنین ازدواج کردن با یک زن با تابعیت ایرانی نمی تواند دلیل بدست آوردن تابعیت کشور ایران شود.

فرایند زمانی که شخص برای گرفتن اقامت ملزم به سپری کردن این دوره ها می باشد بستگی به این دارد که با یک شخص که دارای تابعیت باشد یا با شخصی که توانسته اقامت این کشور را بدست آورد ازدواج نماید. ازدواج در این کشور یک روش ممکن برای کسب اقامت این کشور می باشد و شخصی که موفق به ازدواج شود بعد از اقدام به ازدواج دراین کشور و پس از سپری نمودن این فرایند می تواند اقامت این کشور رابدست آورد. بعد از سپری نمودن کلیه مراحل ازدواج در این کشور شخص این فرصت را دارد که برای اقامت کشور پرتغال درخواست کند و اقدام به تکمیل کردن فرم های مخصوص به درخواست و هم چنین اقدام به ضمیمه نمودن، مدارک مورد نیاز خود کند.

مشاوره ما برای مهاجرت شما

برای مهاجرت به پرتغال ما از ابتدا راه تا انتهای مسیر شما برای موفقیت در کنارتان هستیم، از طرق مشاوران مستر تیکو می توانید به نتایج بسیار خوب و جامعی برسید. چنانچه سوالاتی دارید و نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با مشاوران مستر تیکو تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های مختلف مهاجرت به کشور پرتغال مشاوره مورد نیاز خود را دریافت نمائید.

درخواست مشاوره تخصصی

فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان مستر تیکو برای مشاوره و پیشنهاد بهترین گزینه با شما تماس بگیرند.