Alternate Text

راهنمای اخذ اقامت در کانادا

تفاوتی ندارد هدف شما از سفر به کانادا دیدار آشنایان و دوستان، شرکت در کنفرانس های پژوهشی، علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از مکان های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های شغلی باشد؛ با هر انگیزه‌ای که بخواهید وارد کشور کانادا شوید، به عنوان یک ایرانی ملزم به تهیه ویزای کانادا هستید.

معرفی کانادا

کشور کانادا در آمریکای شمالی و در همجواری آمریکا واقع شده است. کانادا کشوری سردسیر است و اکثر مردم آن در بخش جنوبی و خوش آب و هوای این کشور در نزدیکی خاک آمریکا زندگی می کنند.

جمعیت کشور کانادا حدود 37.742.000 نفر هست. زبان رسمی کانادا «انگلیسی» و «فرانسوی» است، و همچنین واحد پول این کشور «دلار کانادا» می باشد.

راه های اخذ اقامت

کانادا یکی از پرطرفدارترین و بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت طبق آمار های جهانی به شمار می رود. هر ساله افراد بسیاری این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند.

راه های مهاجرت به کانادا را می توان در 6 روش اصلی معرفی کرد. خیلی از افراد به دنبال راحت ترین و آسان ترین راه مهاجرت به کانادا هستند؛ برای رسیدن به این هدف باید راه های مهاجرت به این کشور را بدانید و مناسب ترین راه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. این روش ها شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد در خاک کانادا، ازدواج با تبعه کانادا می باشد. قوانین مهاجرت به کانادا در هر کدام از این روش ها متفاوت است. در ادامه شما را بیشتر با راهکار ها و قوانین برای مهاجرت به کانادا آشنا خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت به کانادا

شما برای مهاجرت به کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید. برای اقدام از طریق هر یک از روش هایی که در ادامه اشاره می شود، شرایطی مورد نیاز است.

از مهم ترین شاخص هایی که برای مهاجرت به کانادا دارای اهمیت است می توان به سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و میزان سرمایه اشاره کرد. برخی از این شاخص ها در برخی از روش ها بسیار اهمیت دارند و در بعضی دیگر نیز مهم نیستند. به طور مثال سن شما برای تحصیل در کانادا خیلی مهم است، به صورتی که هر چه از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا دارید؛ از سوی دیگر فاکتور سن در روش سرمایه گذاری اهمیت کمتری دارد. مثال دیگر شما برای سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه ای معادل 100 تا 300 هزار دلار کانادا نیاز دارید، اما برای روش تحصیل ممکن است به سرمایه ای بین 10 تا 20 هزار دلار کانادا نیاز داشته باشید. برای آشنایی بیشتر شرایط مهاجرت در ادامه با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

روش تحصیل یکی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا می باشد. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور و اقامت تحصیلی کانادا لازم به ذکر هست که سیستم آموزشی کشور کانادا رایگان نیست و برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی هزینه دارد. سفارت کانادا برای تحصیل شرط سنی خاصی نگذاشته اما به طور معمول به افراد بالای ۲۲ سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ویزا نمی دهد. افرادی که بدنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند نیز بهتر است تا قبل از ۳۰ سالگی برای این امر اقدام نمایند. همچنین بهترین سن برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا به طور معمول تا ۳۵ سالگی می باشد. افراد می توانند در مقاطع مختلف به ویژه مقطع دکتری از انواع بورس های تحصیلی که در کشور کانادا ارائه می شود استفاده نمایند که شامل تخفیف در شهریه، رایگان شدن شهریه، دریافت کمک هزینه برای زندگی و … می باشد. لازم به اشاره هست که صرف مهاجرت تحصیلی به کانادا منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود، اما اگر بعد از پایان دوره تحصیلی موفق به پیدا کردن کار شوید، می توانید اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهید و با ۳ الی ۵ سال کار در این کشور به اقامت دائم و سپس پاسپورت و شهروندی کانادا برسید.

مدارک مورد نیاز برای ویزا تحصیلی

نامه‌ پذیرش، مدرکی است که به شما اجازه می¬دهد در موسسات آموزشی یا دانشگاه تعیین شده مشغول به تحصیل شوید، این مجوز در واقع همان نامه ایست که از طرف مرکز آموزشی یا دانشگاه به عنوان پذیرش برای شما ارسال می‌شود.

  1. ترجمه مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی
  2. ۱ قطعه عکس 4*3 (زمینه سفید)
  3. نامه بانک از کانادا در صورتی که پول‌تان را به یکی از بانک‌های کانادا انتقال داده باشید
  4. نامه تمکن و ریز پرینت ۴ ماه اخیر (موجودی حساب شما را به صورت دلار کانادا مشخص کرده باشد)
  5. فیش واریز شهریه و خوابگاه که به حساب دانشگاه واریز کرده‌اید
  6. مدرک آیلتس یا تافل (بر اساس نیاز دانشگاه)
  7. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات
  8. رزومه و گواهی اشتغال به کار (در صورتی که داشتن سابقه کار، از شروط پذیرش تحصیلی می‌باشد)
  9. افراد زیر ۱۸ سال می‌بایست ترجمه رضایت نامه والدین برای تحصیل خارج از ایران و پوشش هزینه های مالی در طول مدت تحصیل را که در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده، در تمام مراحل همراه داشته باشند
  10. گواهی عدم سوء پیشینه

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری در کانادا برای مهاجرت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. زمانیکه روش های مهاجرت بصورت سرمایه گذاری در کشور کانادا را مورد بررسی قرار می دهید این را در نظر داشته باشید که علاوه بر اقامت موضوع کسب سود و رونق کسب و کار نیز بسیار مهم است. سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد که اگر با مشاوره مطمئن انجام پذیرد با نتایج بسیار خوبی همراه خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا با توجه به ایالت های مختلف این کشور دارای پلن ها و مبالغ اولیه متفاوتی است. ولی بصورت سه روش زیر امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در کانادا با 100000$ (دلار کانادا) سرمایه گذاری در کانادا با 220000$ (دلار کانادا)

به این ترتیب متقاضیان کانادا از طریق سرمایه گذاری در اول امر باید نوع سرمایه گذاری و ایالت مورد نظر را انتخاب کرده و با تحقیق و کسب آگاهی در زمینۀ اخذ اقامت از طریق روش سرمایه گذاری کانادا و پیدا نمودن وکلای رسمی در این کشور که دارای تجربه کافی در زمینه کاری خود می باشند با ریسک و خطر کمتری اقدام نمایند. برای بررسی دقیق تر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا پیشنهاد می کنیم مقاله فوق را مورد مطالعه قرار دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

از آنجایی که کانادا ویزاهای توریستی بلند مدت اعطا می نماید و از این ویزا می توان در کانادا به صورت موقت حضور داشت، برخی از خانواده ها این روش را جهت تولد فرزند خود انتخاب می کنند و مهاجرت به کانادا را از طریق تولد مورد نظر قرار می دهند. توجه به این نکته ضروری است که از طریق تولد فرزند در کانادا، والدین موفق به دریافت اقامت یا تابعیت نمی شوند تا زمانی که فرزند به سن 18 سال برسد و بتواند از طریق اسپانسرشیپ برای والدین خود درخواست نماید. تحصیل در کانادا برای کودکان متولد شده در این کشور به عنوان شهروند کانادایی امکان پذیر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزا توریستی

اخذ ویزای توریستی کانادا (visitor visa) به منظور اهداف توریستی، گردشگری، تفریح، بازدید از آشنایان و دوستان یا خود کشور کانادا انجام می شود.

نکته مهم در مورد ویزای توریستی کانادا این است که این نوع ویزا با اینکه 5 سال اعتبار قانونی دارد، اما به راحتی قابلیت تبدیل به ویزاهای بلند مدت و اقامتی را ندارد (البته این امری غیر ممکن نیست) و مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا به زمان اعتبار پاسپورت متقاضی وابسته می باشد. افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند می توانند بدون محدودیت زمانی وارد خاک این کشور شده و در هر مرتبه تا حداکثر 6 ماه در این کشور حضور داشته و اقامت نمایند. پس از این مدت دارنده ویزا باید یک مرتبه از کشور کانادا خارج شده و مجددا به خاک این کشور بازگردد تا بتواند اقامت خود را در کشور کانادا تمدید نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزا ازدواج

در گذشته مرسوم بود افراد از روش ویزای ازدواج به صورت صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندن و از این طریق اقامت آن کشور را دریافت می کردند. در حال حاضر گرفتن ویزای ازدواج در کشورهای معتبر دنیا امری بسیار پیچیده و سخت است. معمولا افرادی در این زمینه موفق می شوند که واقعا قصد ازدواج داشته و مدارک لازم و کافی را برای اثبات و نتیجه گرفتن ارائه می نمایند. توصیه می شود اگر قطعا از طریق ازدواج واقعی قصد ورود به کشور کانادا را دارید دست به این عمل بزنید در غیر این صورت با ردی ویزا روبرو خواهید شد. برای ویزا شدن از طریق ازدواج فرد متقاضی باید مدارک محکم و مستدلی را جهت ورود به کشور کانادا و قانع کردن آفیسر سفارت ارائه دهد. در حقیقت هر دو طرف این ازدواج باید مدارکی کامل ارائه نمایند تا در نهایت موفق به دریافت ویزا گردند.

مشاوره ما برای مهاجرت شما

برای مهاجرت به کانادا ما از ابتدا راه تا انتهای مسیر شما برای موفقیت در کنارتان هستیم، از طرق مشاوران مستر تیکو می توانید به نتایج بسیار خوب و جامعی برسید. چنانچه سوالاتی دارید و نیاز به راهنمایی دارید با مشاوران مستر تیکو تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های مختلف مهاجرت به کشور کانادا مشاوره مورد نیاز خود را دریافت نمائید.

درخواست مشاوره تخصصی

فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان مستر تیکو برای مشاوره و پیشنهاد بهترین گزینه با شما تماس بگیرند.